Deprese

grafika člověk v depresi

Deprese jsou nejvíce známé z vlastní zkušenosti. Téměř každý zná ten pocit, deprese, jako ztráta blízkého přítele nebo příbuzného, ať smrtí či oddělením, dále ztráta zaměstnání atd. Každý má období, které je prázdné, pasivní, smutné a apatické tento pocit je obvykle spojen s oslabením sebevědomí. Téměř každý pátý člověk trpí někdy v životě, depresivním obdobím. Nejméně polovina z těchto lidí,trpí depresivní poruchou kde je nutná léčba.

Druhy deprese.

Porucha nálady, deprese postihuje lidi velmi odlišně.Existují také různé typy deprese.Typ deprese určuje, jaký druh léčby bude nejefektivnější.

Poruchy nálady způsobující příznaky deprese.

Existuje celá řada poruch nálady, které způsobují symptomy deprese, ale nejsou deprese.Je nezbytné si uvědomit, že tyto poruchy nejsou deprese, protože léčba poruchy nálady mohou být odlišné, než pomoc při depresi.

Příznaky deprese.

Každý má dny, kdy má pocit, že věci nemají smysl.Tento pocit, ale ustoupí za den nebo dva, a to zejména, pokud se okolnosti změní k lepšímu.Dlouhotrvající neschopnost prožít radost, cítí pocit beznaděje a bezmoci, nejsou schopny pokračovat v pravidelných činnostech.Příznaky deprese mohou mýt i intenzivnější formy, jako jsou sebevražedné sklony a halucinace.

Léčba deprese za pomoci psychoterapie.

Psychoterapie je často první forma léčby deprese.V průběhu psychoterapie hovoří člověk s depresí s terapeutem , komunikace pomáhá identifikovat a pracovat na příčině deprese.


Kontakt

Adresa:
Mgr Eleni Karakeva
Pražská 16
102 00, Praha-Hostivař


E-mail:
karakeva@psyche-karakeva.eu

Tel.:
775 675 785